Kontakt:

Michaela Riedlová

mobil: 606 22 77 03

e-mail: info@dalach.cz

Anotace:

Dálach je již od svého počátku kapelou, která přináší tuzemským posluchačům svěží a neprovařenou irskou tradiční hudbu. V jejich repertoáru si každý přijde na své – zaposlouchat se do podmanivých melodií irských písní, nechat své nohy rozhýbat svižnými a energickými instrumentálními sety jigů či reelů, to vše je najednou snadnější než kdykoliv předtím…

Dálach nekopíruje repertoár ani styl slavných irských kapel. Vytváří si vlastní instrumentální sety, především v písních pak nechává naplno projevit kreativitu jednotlivých členů kapely při tvorbě vlastních aranží. Často hledá inspiraci v archivních nahrávkách a objevuje tak i téměř neznámé klenoty tradiční irské hudby.

Co vlastně znamená výraz „dálach“? Významů se najde mnoho. Od těch poetických – jméno významného bardského rodu, až po ty méně poetické, související s každodenností („všední den“ či „pořádání pravidelných setkání“). Pro členy kapely je irská hudba skutečně všední záležitostí, o to směleji ji pak ovšem mohou z pódia předat posluchačům tak, aby se stal koncert Dálachu jedinečnou událostí a nezapomenutelným zážitkem.

 

Vystoupení:

Dálach vystupuje na různých typech akcí. Pořádá vlastní koncerty v klubech, hraje na tanečních večerech – ceilí, v letních měsících vystupuje na festivalech. Kapela je vyhledávána také pro vystupování na soukromých oslavách.
Délka vystoupení se pohybuje v rozmezí 1 – 2 hodin (s krátkou pauzou), je možné však dohodnout i delší či kratší dobu hraní, čemuž lze bez potíží přizpůsobit náš repertoár.

Dokumenty: